مقالات

بخور سرد و فوائد آن

با فرا رسیدن فصل سرما، هوای منازل بسیار خشک می شود و استفاده از سیستم های گرمایشی این خشکی را شدت می بخشد. استفاده از دستگاه های رطوبت ساز می تواند به جبران کمبود رطوبت کمک کند. نسل جدید بخورها (دستگاه بخور سرد) قطرات آب را به ذرات بسیار ریز تبدیل می کنند و با فاصله بیشتری در هوا پخش می کنند. این دستگاه ها با استفاده از سیستم اولتراسونیک قطرات آب را به ذرات بسیار ریزی تبدیل می کنند. به همین روی پاشش دستگاه بیشتر بوده و ضمن اینکه با مصرف مقدار کمتری آب در زمان کمتری رطوبت لازم را ایجاد می کند، راحت­تر به دستگاه تننفسی افراد وارد میشود. امکان تولید باکتری، میکروب و قارچ در آن ها نیز نسبت به انواع دیگر بسیار کمتر است.

مزایای استفاده از دستگاه بخور سرد

  1. خطر ابتلا به عفونت‌ها را کاهش دهید

ویروس‌ها و باکتری‌ها نمی‌توانند در هوای مرطوب منتقل شوند. دستگاه بخور می‌تواند به معنی تفاوت بین ابتلا به سرما خوردگی در زمستان و سالم ماندن باشد.

  1. پوست نرم تر و با نشاط

هوای سرد و خشک باعث از بین رفتن رطوبت پوست شما می شود و این باعث بروز انواع مشکلات از جمله خشکی، افتادگی، پوسته پوسته شدن و تسریع پیری می گردد. دستگاه بخور می‌تواند به جلوگیری از تمام این اثرات مخرب کمک کند.

 

 

3. استراحت سینوس ها

آیا می‌دانید که در زمستان به علت خشکی هوا بینی شما می‌گیرد؟ حتی اگر سرماخوردگی ندارید، هوای زمستانی ممکن است باعث خشک شدن سینوس‌ها، کاهش مقاومت شما در برابر باکتری‌ها و ویروس‌ها شود. شب را با دستگاه بخور بخوابید و هنگام بیدار شدن با گلو و بینی باز شده احساس راحتی کنید.

4. زمان بهبودی سریعتر

به سرماخوردگی، عفونت سینوس یا آنفولانزا بگویید که به پایان رسیدند. دستگاه بخور دوره رنج کشیدن شما را کوتاه‌تر می‌کند. مرطوب نگه داشتن مجاری بینی و گلو به شما کمک می کند تا سریعتر بهبود یابید و علائمی مانند سرفه و عطسه را کاهش می‌دهد.

5. گیاهان خانگی سالم تر

گیاهان به دفع سموم هوا کمک می‌کنند. آنها ممکن است از هوای سرد و خشک زمستان رنج ببرند. آیا متوجه شده‌اید که خاک خشک‌تر از حد معمول است؟ آیا به نظر می‌رسد برگ‌ها افتاده و مریض‌اند؟ دستگاه بخور می‌تواند به سالم نگه داشتن گیاهانتان کمک کند.

 

6 . محافظت از مبلمان چوبی

هوای خشک می‌تواند به مبلمان چوبی و همچنین گچ‌بری و درها آسیب برساند و باعث شکسته شدن و ترک خوردگی آن‌ها می‌شود. دستگاه بخور می‌تواند به حفظ یکپارچگی چوب و حفظ لوازم شما برای سال‌های بعد کمک کند.

7. بدون گرفتگی صدا در صبح

این هوای خشک است که به تارهای صوتی شما می‌رسد. زمانی که دستگاه بخور در اتاق خوابتان باشد، صبح صدایتان شبیه صدای خودتان خواهد بود.

8. کاهش صورتحساب وسایل گرمایشی

همانطور که می‌دانید گرم کردن هوای مرطوب اسان تر از هوای خشک است. اگر مقداری رطوبت به هوا بیفزایید، هوا گرمتر خواهد شد و این می‌تواند به شما در صرفه جویی صورت حساب وسایل گرمایشی در زمستان کمک کند.

9.شوک الکتریکی کمتر

هیچ کس از شوک الکتریکی ساکن خوشش نمی آید، اما شاید متوجه شده باشید که در زمستان، اجتناب از آن دشوارتر است. دوباره باعث آن هوای خشک است و از دستگاه بخور استفاده کنید و این جرقه ها را از بین ببرید.

10.بهبود خواب

اگر شما یا شریک زندگیتان خرخر می‌کند، یک دستگاه بخور می‌تواند کمک کننده باشد. اگر سینوس‌ها و گلوی شما خشک هستند، بیشتر خرخر می‌کنید. یک محیط مرطوب، گرمتر و راحت تر است و می‌تواند باعث خواب خوب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *